Nasıl Ulaşırım

A) Deniz Yolu İle İznik'e Gelmek:

İstanbul Yönünden Gelecek Misafirlerimiz için: İznik'e araçları ile gelecek misafirlerimiz İDO' ya ait Yenikapı-Yalova, Pendik-Yalova tarifeli seferleri ile Yalova'ya ulaşabilirler. Yalova'dan Bursa istikametine doğru yol alarak Orhangazi merkezinden sola dönerek İznik yönüne zeytin ağaçları ve İznik Gölü eşliğinde 40 km. süren bir yolculuk ile gelebilirler. Ayrıca Darıca Eskihisar-Topçular arasında 24 saat sürekli düzenlenen feribot seferleri ile Altınova üzerinden TEM bağlantısıyla ücretli otoyol üzerinden 35 km yolculuk yaptıktan sonra Orhangazi gişelerinden çıkarak İznik Gölü kıyısına ulaşmaları mümkündür. Otoyol çıkışında İznik Yönüne dönüldüğü taktirde 30 km. süren bir yolculuk ile İznik merkeze ulaşmak mümkündür.

Araçsız gelecek misafirlerimiz İDO' ya ait Yenikapı ve Pendik'ten Yalova'ya gelen hızlı feribotları kullanabilecekleri gibi ayrıca her gün Bostancı, Kartal ve Tuzla'dan Yalova'ya düzenlenen deniz otobüslerini de kullanabilirler. Yalova iskelesine ulaştıkları zaman hemen iskelede bulunan İznik Minibüslerine binerek 1 saatlik yolculuk ile İznik merkeze ulaşmaları mümkündür.Talep edildiği taktirde Yalova'dan İznik'e transferiniz için yardımcı olabiliriz.

B) Karayolu ile İznik'e Gelmek

İstanbul TEM otoyolundan Gebze'den sonra İzmir yönüne dönerek Osmangazi köprüsü üzerinden 95 km lik bir yolculuk ile Orhangazi gişelerinden çıkılır. İznik istikametine döndükte sonra 40 km.'lik bir yolculukla İznik merkeze ulaşılır.

Osmangazi Köprüsünü kullanmak istemeyen misafirlerimiz körfezi dolaşabilirler. İzmit-Gölcük-Karamürsel güzergahından Karamürsel çıkışında İznik yönüne dönerek Samanlı Dağları üzerindeki köyler arasından İznik Gölü kenarındaki Boyalıca kasabamıza ulaşabilirsiniz. Boyalıca'da sola İznik yönüne döndüğünüz taktirde 20 km'lik yolculuk ile İznik merkeze ulaşacaksınız.

Adapazarı istikametinden gelecek misafirlerimiz, Adapazarı-Bilecik karayolundan Mekece kasabasının çıkışında İznik istikametine dönerek 35 km.'lik bir yolculuk ile İznik merkeze ulaşmaları mümkündür.

Bursa istikametinden gelecek misafirlerimiz, Ankara Yolu'ndan Yenişehir'e dönerek, veya Yalova yolundan Gemlik çıkışından dönerek İznik Gölü Güney kıyısından veyahut da Orhangazi ilçe merkezinden sağa dönerek İznik Gölü Kuzey kıyısından İznik merkeze ulaşabilirler.

C)Hava yolu ile İznik'e Gelmek

İznik'e 30 km. mesafede bulunan Uluslararası Bursa Yenişehir Havaalanı'na birçok ilimizden tarifeli sefer bulunmaktadır. Hava yolu ile ilçemize gelmek isteyen misafirlerimiz Yenişehir'e ulaştıktan sonra taksi ya da İznik minibüsleri ile ilçe merkezimize ulaşmaları mümkündür. Ayrıca sitemiz üzerinden talep edilmesi halinde bizler de yardımcı olmaktayız.

E-BÜLTEN KAYDI

Size özel fırsatlar ve indirimlerden yararlanmak için kayıt olunuz

"Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Mali desteğinde hazırlanan bu yayının içeriği Ajansın ve/veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk yararlanıcı Seyir Defteri Danışmanlık Tur. Org.Tic.Ltd.Şti'ne aittir."

Hakkımızda

Exploreiznik.com İznik'i tüm doğallıkları ve güzellikleriyle yaşamayı, koruyarak başkalarına da yaşatmayı amaçlayan, doğa ve doğallık aşığı kişiler tarafından düşünülmüş...

BIZI TAKIP EDIN!

© 2024 Explore İznik
Web TasarımıWeb Tasarımı